معاون استاندار ایلام:

۳۷۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در ایلام جذب نشده است

  • کد خبر: ۱۴۵۲۰
  • ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام با اشاره به جذب نشدن ۳۷۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال توسط ارگان های مختلف گفت: دستگاه های تخصصی پرونده دریافت تسهیلات متقاضیان را تکمیل کرده به بانک ها ارایه دهند تا روند پرداخت تسهیلات سرعت یابد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حیدر نعمتی روز چهارشنبه در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان اظهار داشت: هنوز ۳۷۰ میلیارد ریال از تسهیلات ابلاغ شده جذب نشده که باید هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود تا بتوانیم در مراحلی بعدی نیز سهمی از تسهیلات کشوری به استان جذب کنیم.

وی ادامه داد: دستگاه های تخصصی طرح های آماده در بخش های جهاد کشاورزی، صنعت، میراث فرهنگی، راهداری، ورزش و جوانان و فناوری اطلاعات را در کمیته فنی بررسی و هرچه سریعتر به بانک ها برای پرداخت تسهیلات معرفی کنند.

معاون استاندار ایلام افزود: پرداخت تسهیلات به رسته های مختلف شغلی از طریق دبیرخانه پیگیری تا سهم تسهیلات دستگاه های حمایتی و غیر حمایتی ابلاغ شده به بانک ها هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود.

نعمتی اضافه کرد: در ستاد اقتصاد مقاومتی مصوب شده چنانچه دستگاه های حمایتی نتوانند اعتبار اختصاص یافته به استان را جذب کنند استان اختیار دارد این تسهیلات را جابجا و به سایر طرح های غیر حمایتی پرداخت کند.

وی از دستگاه های تخصصی خواست که طرح های خود جایگزین طرح های رد شده از سوی بانک کنند تا بتوانند تسهیلات ابلاغ شده را سریعتر جذب کنند.

معاون اقتصادی استاندار ایلام ادامه داد: بنیاد شهید تسهیلات سهم خود را جذب کرده اما کمیته امداد و بهزیستی هنوز نتوانسته اند سهم اختصاص یافته خود را جذب کنند که باید هرچه سریعتر در جذب این تسهیلات اقدام کنند.

نعمتی همچنین خواستار اجرای طرح کارورزی و پیگیری برای جذب سهمیه اختصاص یافته به استان شد و گفت: از این ظرفیت که دولت در اختیار استان ها قرار داده باید سعی کنیم از آن به نفع استان بهره ببریم.

وی اظهار داشت: همچنین دستگاه های تخصصی نظیر صنعت و معدن باید تلاش کنند که از سهم یارانه دستمزد که ۳۰ درصد آن مشمول واحدهای مشکل دار برای پرداخت یارانه دستمزد به کارگران به منظور تثبیت اشتغال می شود، نهایت استفاده را ببرند.

وی در ادامه به برپایی نمایشگاه توانمندی های روستایی در محل نمایشگاه های دایمی تهران اشاره کرد و از همه دستگاه های اجرایی، بانک ها و موسسات خواست که برای برپاییی هرچه باشکوهتر این نمایشگاه و معرفی ظرفیت های استان تلاش کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: