سرایان-نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی از ورود کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی به مشکلات اراضی اوقافی در شهر آیسک خبر داد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا امیرحسنخانی صبح دوشنبه  در نشست خبری با حضور خبرنگاران در سرایان ضمن تشکر از خدمات صادقانه این قشر گفت: با فعال بودن خبرنگاران در عرصه خبر بسیاری از خلاء ها و کاستی‌ها برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به ظرفیت های شهرستان سرایان برای توسعه گفت: یکی از اولویت‌های ما در این شهرستان توسعه کشت گلخانه‌ای و ایجاد اشتغال در بحث پرورش شتر و دام سبک است.

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی، پیگیری برای استقرار یک واحد از کارخانجات نساجی فردوس در شهرستان سرایان، توجه به ظرفیت‌های گردشگری و ایجاد اقامتگاه های بوم گردی، مشارکت بنیاد برکت در اجرای طرح پرورش شتر را از مهمترین اقدامات انجام شده در ماه‌های اخیر اعلام کرد.

امیرحسنخانی درباره دلیل شبانه روزی نشدن مرکز درمانی آیسک، گفت: شبانه روزی شدن مرکز جامع سلامت شهری آیسک نیاز به پیگیری مسئولان محلی از طریق وزارت خانه در تهران دارد.

وی همچنین از سرنوشت مستقل شدن این بخش، از پیگیری استقلال بخش آیسک خبر داد و افزود: در جلسه اخیر با «جهانگیری» معاون اول رئیس جمهور این مهم مطرح و مطالبه شده است.

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی از ورود کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی به مشکلات اراضی اوقافی در شهر آیسک خبر داد و افزود: با تاکید کمیسیون اصل ۹۰ و موافقت حجت السلام خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور  مقرر شده است کارشناسان کشوری اوقاف برای بررسی موضوع به آیسک سفر کنند.

امیرحسنخانی به پیگیری برای فعال کردن ناحیه صنعتی در دو بخش آیسک و سه قلعه اشاره کرد و لزوم حضور سرمایه‌گذاران و نخبگان محلی برای توسعه شهرستان سرایان راضروری دانست.

وی با اعلام اینکه مسیر ارتباطی «فردوس به سه راهی روم» محور ترانزیتی شناخته شده است، اعلام کرد: دو بانده شدن این محور ارتباطی نیز در دستور کار است و به زودی مناقصه دو بانده شدن قطعه اول محور فردوس به آیسک عملیاتی خواهد شد.

  نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با وجود تلاش ها و پیگیری های زیادی که طی سه سال اخیر در حوزه انتخابیه داشته ام ولی از عملکرد خود به دلیل محدودیت های منابع مالی دولت در منطقه و حوزه انتخابیه راضی نیستم.

امیرحسنخانی برای پیگیری اختصاص بودجه برای تداوم کاوش‌های باستان‌شناسی در محوطه تاریخی «کله کوب آیسک»، ایجاد ناحیه صنعتی سه قلعه و تکمیل سالن آمفی تئاتر ارشاد اسلامی سرایان قول مساعد داد.

فرماندار شهرستان سرایان نیز در این جلسه با تبریک روز خبرنگار از اقدامات ارزشمند و ایثارگرانه فعالین عرصه خبر شهرستان تقدیر کرد

رسولی مقدم با تقدیر از همراهی خانواده های خبرنگاران و همراهی با آنان، تصریح کرد: اینکه خبرنگاران شهرستان با جدیت به دنبال موضوعات و مسائل پیش وری مردم و شهرستان هستند و بیشتر از امورات شخصی خود به آن اهمیت می دهند، نشان دهنده ایثار خبرنگاران است.

وی اظهار کرد: نتیجه کار خبرنگاران در نهایت موجب توسعه، آبادانی و ایجاد امید در مردم خواهد بود.

فرماندار شهرستان سرایان با تاکید بر تجهیز فضای اطلاع رسانی ابراز داشت: علی رغم تنگناهای مالی امسال اعتبار برای این عرصه اختصاص داده شد که امیدواریم شاهد ارتقا کیفیت حوزه خبر و پیگیری مطالبات شهرستانی باشیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: