رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خوزستان گفت: باید بروکراسی‌های اداری در اخذ مجوزهای طرح‌های اقتصاد مقاومتی کاهش یابد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش خبرنگار مهر، امید حاجتی ظهر یکشنبه در نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی، سرمایه‌گذاری و اشتغال استان خوزستان اظهار کرد: میزان اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در هر استان عاملی مهم در  سنجش عملکردی هر استان قلمداد می‌شود.

وی با بیان اینکه همه دستگاه‌های اجرایی در اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی طبق زمان‌بندی برنامه‌ریزی‌شده تلاش کنند، افزود: باید بروکراسی‌ها برای اخذ مجوز پروژه‌های اقتصاد مقاومتی کاهش یابد و به نصف برسد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خوزستان بیان کرد: اجرای این پروژه‌ها گامی مؤثر در حل مشکلات مردم نیز است.

حاجتی تصریح کرد: باید در ایجاد اشتغال و اعطا تسهیلات نه به تعداد اشتغال ایجاد شده  بلکه به میزان تقاضا و بازار محصول توجه شود.

وی در ادامه گفت: در حوزه پرداخت تسهیلات بانکی نیز باید به سمت اشتغالی که دارای جذابیت برای بانک‌ها دارد حرکت کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان خوزستان در حوزه ایجاد زمینه اشتغال در استان عنوان کرد: بهترین زمینه برای ایجاد اشتغال خانگی در استان، صنایع‌دستی است زیرا بیشترین ارزش‌افزوده را در پی خواهد داشت.

وی در حوزه کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی نیز افزود: با تعامل ادارات کار با صنعت، معدن و تجارت استان، می‌توان با توجه به قابلیت‌های موجود در زمینه صنعت و خدمات در این بخش نیز کارهای خوبی انجام داد.

حاجتی با بیان اینکه باید در حوزه بازار کار در خوزستان سیاست‌گذاری دقیقی صورت گیرد، بیان کرد: تقاضای نیروی کار و ظرفیت هر استان باید بررسی شود تا بتوان برنامه‌ریزی دقیقی در این راستا انجام داد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: