رئیس دانشگاه فرهنگیان لرستان از ایجاد ۳ رشته جدید خبر داد و گفت: برای مهرماه ۹۸ در ۵ رشته آموزش ابتدایی، تاریخ، علوم اجتماعی، الهیات و معارف اسلامی و زبان عربی پذیرش داریم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش خبرنگار مهر، علی آقایی جودکی صبح امروز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به اینکه دانشگاه فرهنگیان ادامه دهنده راه مراکز تربیت معلم سابق است که از سال ۹۱ بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان یک دانشگاه تاسیس شده است، اظهار داشت: این دانشگاه خیلی زود توانست به عنوان یک دانشگاه مهم در حوزه های مختلف با دانشگاه های تراز اول کشور به رقابت بپردازد.

وی با بیان اینکه نیروی انسانی ماهر و کارآزموده با ارزش ترین ثروت یک جامعه است، تصریح کرد: دانشگاه فرهنگیان یک دانشگاه ماموریت گرا است که ماموریت اصلی آن جذب و پرورش نیروی ماهر مورد نیاز دستگاه تعلیم و تربیت است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان لرستان یادآور شد: تحول و توسعه همه جانبه جامعه ما امروز در گرو تحول نظام تعلیم و تربیت است و تحول در این نظام نیز در گرو تحول در دانشگاه فرهنگیان است.

آقایی جودکی با تاکید بر اینکه دانشگاه فرهنگیان تحول پیدا نمی کند مگر اینکه افراد نخبه را هدایت کنیم که جذب دانشگاه شوند و در قامت معلم به پیکره نظام تعلیم و تربیت تزریق شوند، افزود: امروز باید تلاش کنیم در راستای توسعه نظام تعلیم و تربیت هرآنچه که از دست ما برمی آید کوتاهی نکنیم.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه در سال های اخیر اتفاقات خوبی در دانشگاه فرهنگیان افتاده و برای ورود به این دانشگاه رقابت روز به روز سخت تر می شود، ادامه داد: می توانیم ادعا کنیم که بسیاری از دانشجویان ما رتبه های برتر کنکور هستند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان لرستان با بیان اینکه در حال حاضر بر اساس تحقیقات میدانی که صورت گرفته و نظرات کارشناسانه ای که منتقل شده، فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان جزو بهترین معلمان هستند، تصریح کرد: هرساله با مدیران این دانشجویان نیز نشست هایی داریم و فارغ التحصیلان خود را رها نمی کنیم و همواره رصد هایی در این رابطه دارد.

آقایی جودکی با تاکید بر اینکه امتیازات خوبی برای داوطلبان دانشگاه فرهنگیان در نظر گرفته شده است، افزود: همه پذیرفته شدگان آقا بدون استتثنا از ماهیت خدمت سربازی برخوردار می شوند، از بدو ورود به استخدام آموزش و پرورش درمی آیند و بلافاصله حکم استخدامی دریافت می کنند و علاوه بر اینکه هیچ پولی برای تحصیل پرداخت نمی کنند حقوق و مزایایی نیز دریافت می کنند.

وی گفت: تمام دوران تحصیل پذیرفته شدگان دانشگاه فرهنگیان جزو سنوات خدمتی آن ها محسوب می شود.

رئیس دانشگاه فرهنگیان لرستان با اشاره به اینکه دانشگاه فرهنگیان در لرستان دارای ۴ شعبه است، یک مرکز برادران و یک مرکز خواهران در خرم آباد، یک مرکز برادران در الیگودرز و یک مرکز خواهران در بروجرد دارد، گفت: در سنوات قبل بیش از هزار نفر و شامل ۵۵۹ نفر آقا و ۵۳۲ نفر خانم در دانشگاه فرهنگیان لرستان تحصیل کرده اند.

آقایی جودکی با بیان اینکه تاکنون در در دو رشته آموزش ابتدایی و آموزش تاریخ پذیرش دانشجو داشته ایم، تصریح کرد: امسال با رایزنی هایی که انجام شد توانستیم ۳ رشته دیگر را به دانشگاه فرهنگیان لرستان اضافه کنیم و برای مهرماه امسال در ۵ رشته پذیرش داریم.

وی یادآور شد: این سه رشته جدید شامل آموزش علوم اجتماعی، آموزش الهیات و معارف اسلامی و آموزش زبان عربی می شود.

رئیس دانشگاه فرهنگیان لرستان با بیان اینکه برای مهرماه امسال ۵۲۳ نفر پذیرش داریم، تصریح کرد: از این تعداد ۳۳۷ نفر آقا و ۱۸۶ نفر خانم هستند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: