آموزش مهارتی توسعه می یابد

نرخ بالای بیکاری در شهرستان دیلم

  • کد خبر: ۱۴۵۴۹
  • ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶
فرماندار شهرستان دیلم با اشاره به وضعیت بیکاری در شهرستان دیلم، گفت: برای توسعه اشتغال و رفع مشکل بیکاری باید آموزش مهارتی توسعه یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالامیر قاسمی صبح شنبه در نشست با مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: فرصت های مطلوبی در حوزه های مختلف برای مهارت آموزی و اشتغال جوانان در شهرستان فراهم شده که می‌طلبد به نحو شایسته‌ای از آنها بهره برد.

وی با بیان اینکه تقویت آموزش های فنی و حرفه ای به رونق کسب و کار و کارآفرینی در جامعه کمک می کند، افزود: مراکز آموزشی فنی و حرفه ای با ارائه مهارت های فنی، زمینه اشتغالزایی جوانان و جویندگان کار را فراهم می کنند ولی در این بین باید نگاه جوانان به فرهنگ کار، از پشت میز نشینی به کارهای فنی تغییر پیدا کند.

فرماندار دیلم با تاکید بر اینکه مهارت آموزی اولویت اساسی در ایجاد اشتغال پایدار است، افزود: آموزش های فنی و حرفه ای و مهارت آموزی یکی از نیازهای اصلی امروز است، زیرا نقش مهارت آموزی در کنار آموزش های تئوری دانشگاه ها به نوعی هدایت کننده به طرف چرخه تولید است و این آموزش ها باید در شهرستان دیلم توسعه یابد.

وی به اهمیت کسب مهارت به ویژه در جوانان اشاره کرد و تصریح کرد: یکی از روش های موثر در کاهش بیکاری مهارت آموزی است که در جذب جوانان به بازار کار نقش کلیدی ایفا می کند.

قاسمی خواستار توسعه حرفه های مهارتی بر اساس نیاز بازار کار در شهرستان شد و اظهار کرد: باید آموزش های فنی و حرفه ای به سمت مراکز بخش ها و روستاها هدایت شود که در این زمینه آماده همکاری با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای هستیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: