پیگیری اشتغال بانوان

بانوان ۴۸درصد جمعیت اردبیل را تشکیل می‌دهند

  • کد خبر: ۱۴۵۶۲
  • ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳
اردبیل-مدیرکل امور بانوان استانداری اردبیل گفت: بانوان ۴۸/۸ درصد جمعیت استان اردبیل را تشکیل می‌دهند و با توجه به توانایی‌های خود از ظرفیت مناسبی برای انتصاب در پست‌های مدیریتی برخوردارند.

 

به گزارش خبرنگار مهر، فریبا محمدلو پیش از ظهر دوشنبه در نشست هم اندیشی و بررسی مشکلات بانوان شاغل استان اردبیل تصریح کرد: ۴۸/۸ درصد از جمعیت استان را بانوان تشکیل داده و این قشر از جامعه از توانایی و شایستگی‌های بالایی برای قرار گرفتن در پست‌های حساس مدیریتی برخوردار هستند.

وی از انجام پیگیری‌های لازم برای انتصاب ۳۰ درصدی بانوان اردبیلی در سمت‌های مدیریتی خبر داد و افزود: امیدواریم در آینده نزدیک خبرهای خوبی در این خصوص ارائه کنیم.

مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری اردبیل بر ضرورت برخورداری از نگاه‌های دور از جنسیتی در ارائه پست‌های کاری تاکید کرد و یادآور شد: ارتقای جایگاه بانوان و توجه مضاعف به این قشر از وظایف مهم مسئولان دستگاه‌های اجرایی است.

محمدلو ادامه داد: با اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، استقلال و خودکفایی این قبیل از خانواده‌ها هدفگذاری شده است.

به گفته وی ۶۰ صندوق اعتبار خُرد روستایی حامی اشتغال و توانمندسازی بانوان در روستاهای اردبیل بوده تا از توانایی‌های بالقوه بانوان روستایی به بهترین شکل ممکن بهره گرفته شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: