رئیس اتاق بازرگانی بیرجند:

نرخ جرم با افزایش میزان اشتغال به حداقل می‌رسد

  • کد خبر: ۱۴۵۶۹
  • ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱
رئیس اتاق بازرگانی بیرجند با اشاره به نقش اشتغال در کاهش آسیب های اجتماعی، گفت: نرخ جرم با افزایش میزان اشتغال به حداقل می‌رسد.

 

به گزارش خبرنگار مهر، محسن احتشام صبح چهارشنبه در نخستین جلسه ستاد خیرین آموزش و توسعه اشتغال مددجویان زندان‌های خراسان‌جنوبی اظهار کرد: براساس توافق‌نامه بین اتاق ایران و سازمان زندان‌ها، ستاد خیرین آموزش و اشتغال مددجویان در استان‌ها نیز باید شکل بگیرد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند بیان کرد: براساس یک فلسفه جدید در حوزه تولید به نام فلسفه بازاریابی اجتماعی آن دسته از سازمان‌ها، تجار و فعالان اقتصادی در کسب و کار موفق هستند که در کنار آن به کارهای اجتماعی نیز بپردازند.

احتشام ادامه داد: در خراسان جنوبی نیز شرکت‌ها و واحدهای تولیدی موفقی داریم که در کنار تجارت و کسب و کار به خدمات اجتماعی نیز پرداخته و در این زمینه نیز قدم‌های بسیار مثبتی برداشته‌اند.

وی افزود: به عنوان فعالان اقتصادی باید همانطور که از امکانات محیط زیست و جامعه استفاده می‌کنیم در کنار آن در راستای رسالت خود در حوزه اجتماعی و به ویژه موضوع مهم اشتغال‌زایی نیز خدماتی ارائه دهیم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند با بیان اینکه به آن دسته از خدمات اجتماعی که منجر به اشتغال‌زایی شود نیازمند هستیم، گفت: این نکته از آن جهت حائز اهمیت است که اگر مشکل جوانان در زمینه اشتغال حل شود به سمت ناهنجارهای اجتماعی و در نهایت زندان نخواهند رفت.

احتشام با اشاره به اینکه باید خدمات اجتماعی تولید کنندگان در نهایت به رفاه اجتماعی منجر شود، ادامه داد: فعالان اقتصادی نباید تنها به سود شخصی توجه داشته و از رسالت‌ اجتماعی خود در عرصه‌های مختلف غافل باشند.

وی بیان کرد: بی شک معضلات اجتماعی به ویژه در حوزه اعتیاد از مسیر رونق تولید کاهش می‌یابد و نرخ جرم با افزایش اشتغال به حداقل می‌رسد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند ادامه داد: بسیاری از افرادی که به دلایلی در زندان‌ هستند از هوش بسیار بالایی برخوردار بوده و می‌توان از توانمندی‌های آنان در حوزه تولید و اشتغال استفاده کرد.

احتشام یادآور شد: به عنوان یک فعال اقتصادی باید بیندیشیم که چگونه می‌توانیم رسالت خود را در حوزه کاهش معضلات اجتماعی انجام دهیم و در این راستا نه در شعار که در عرصه عمل نیز گام‌های بلندی برداریم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: