نماینده ولی فقیه در کردستان:

وظایف وزارت تعاون در ایجاد اشتغال و رفاه اجتماعی حیاتی است

  • کد خبر: ۱۴۵۷۰
  • ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰
 نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: وظایف و مسئولیت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ایجاد اشتغال و رفاه اجتماعی یک وظیفه حیاتی و بی بدیل است.

 

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی در ششمین جلسه شورای هماهنگی مدیران تابعه وزارت کار در استان کردستان، اظهار داشت: مجموعه دستگاه ‌های تابعه وزارت کار مسئولیت‌های خطیری در خدمت رسانی به جامعه گسترده و انبوه مخاطبان سازمانی این وزارتخانه در استان دارند.

وی افزود: امیدواریم با ظرفیت‌های مناسبی که در مجموعه این دستگاه‌ها وجود دارد، شاهد روند رو به رشد تحقق این وظایف خطیر در استان باشیم.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه در حوزه رونق تولید و ایجاد اشتغال موانع و چالش هایی فرا روی سرمایه گذاران وجود دارد، ادامه داد: باید با تدبیر مناسب و اتخاذ راهکارهای اثر بخش مسیر فعالیت سرمایه گذاران را فراهم کنیم.

آیت الله حسینی شاهرودی خواستار تسهیل گری در صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری در استان شد و یادآور شد: گاهی اوقات بروکراسی شدید اداری نه تنها به اجرای قانون کمک نمی‌کند بلکه باعث فرار سرمایه گذاران و تولید کنندگان می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان نیز در این دیدار با بیان اینکه دولت مشوق های خوبی برای رونق اشتغالزایی و کاهش بیکاری در کردستان دارد، بیان کرد: طرح کارورزی دانش آموختگان یکی از این مشوق های دولت است و تاکنون بالغ بر دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به بیش از هزار و ۲۷۰ نفر کارورز کردستانی از سوی وزارت کار پرداخت شده است.

برهان صلواتی به طرح مهارت آموزی دانش آموختگان، مشوق های بیمه و دستمزد یارانه نیز اشاره کرد و گفت: در طرح دستمزد یارانه دولت به مدت ۱۲ ماه یک سوم حقوق قانون کار را بعنوان یارانه دستمزد به کارفرمایانی که افراد شغل اولی را به کارگیری کرده اند پرداخت می کند.

وی افزود: سقف تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی نیز از ۲۰ میلیون تومان به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است و تلاش می کنیم شش میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته به این حوزه در سال جاری را با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل جذب کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان با بیان این که بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و فراگیر سال گذشته در کردستان پرداخت شده است، اظهار داشت: برای اولین بار سال گذشته نه تنها اعتبارات اختصاص یافته به کردستان برگشت نخورد بلکه از محل اعتبارات جذب نشده استان های دیگر نیز به کردستان اختصاص یافت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: