معاون اقتصادی استانداری البرز مطرح کرد؛

کم‌کاری برخی دستگاه‌های اجرایی استان البرز در حوزه اشتغال

  • کد خبر: ۱۴۵۷۱
  • ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۱
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز با تاکید بر اینکه سهم اشتغال دستگاه های استان متکی بر منابع آنها باید مشخص شود، گفت: برخی دستگاه های اجرایی در حوزه اشتغال کم کاری می کنند.

 

به گزارش برگزاری مهر، جهانگیر شاهمرادی اظهار کرد: در شرایط فعلی کشور که با تحریم شدید اقتصادی مواجه است رسالت دستگاه های متولی در مباحث مختلف اقتصادی از جمله تولید و اشتغال بسیار حائز اهمیت است که باید با جدیت بیشتری دنبال شود.

وی افزود: متاسفانه در چنین شرایطی برخی دستگاه های استان در حوزه اشتغال دچار کم کاری هستند که باید با مشخص شدن سهم اشتغال آنها در گروه های کاری مشخص شده از این حالت خارج شده و با توجه به ظرفیت های بکر استان در حوزه های سرمایه گذاری و رونق تولید نسبت به ارتقاء شاخص اشتغال استان همت کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز با اشاره به اینکه حضور مدیران دستگاه های عضو این کارگروه جهت اتخاذ تصمیمات استانی ضروری است، گفت: اگر موضوع اشتغال برای این استان مهم است باید تمامی مسئولان برای آن وقت کافی گذاشته و از اعزام نماینده به این جلسات خودداری کنند.

شاهمرادی تصریح کرد: ارائه پیشنهادات دستگاه های متولی در امر ایجاد اشتغال و بررسی آنها در گروه های کارشناسی کارگروه اقتصادی می تواند فرصت های سرمایه گذاری و شغلی استان را بر اساس مستندات منطقی ارتقاء داده و استان را به شاخص های مطلوب در حوزه برساند.

وی در بخش دیگری با بیان اینکه خوشبختانه وضعیت واحدهای صنعتی در حال حاضر مناسب است، افزود: واحدهای صنعتی در حال حاضر در حوزه تامین مواد اولیه با برخی مشکلات مواجه هستند که باید با اتخاذ تدابیر لازم از جمله طرح موضوع در جلسه توسعه صادرات استان و ترخیص کالاها از گمرک نسبت به رفع این مشکلات اقدام کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز یادآور شد: موضوع فرصت های سرمایه گذاری استان البرز موضوعی بسیار مهم است که باید با جدیت بیشتری در دستور کار دستگاه های متولی از جمله؛ سازمان صمت، جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، شهرداری و اقتصاد و دارایی قرار گرفته و با طرح در گروه های کاری نسبت به احصاء ظرفیت های سرمایه گذاری بر اساس ظرفیتهای استان اقدام لازم صورت پذیرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: