تفاهمنامه تسهیلات حمایتی ویژه تعاونی‌های مسکن

تسهیلات حمایتی برای تعاونی‌های مسکن کارگری، کارمندی و اصناف

  • کد خبر: ۱۴۵۸۹
  • ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۷
تفاهمنامه همکاری تأمین مالی و تسهیلات پروژه‌های تعاونی‌های مسکن کارگری، کارمندی و اصناف، بین معاونت تعاون وزارت تعاون و بانک عامل بخش تعاون امضاء شد.

 

به گزارش خبرنگار مهر، تفاهمنامه تسهیلات حمایتی ویژه تعاونی‌های مسکن امروز (دوشنبه ۱۱ شهریور ماه) با حضور محمد کبیری معاون وزیر تعاون و حجت‌الله مهدیان مدیرعامل بانک عامل بخش تعاون به امضا رسید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

این تفاهمنامه به منظور تقویت مالی شرکت‌های تعاونی مسکن کارمندی، کارگری و اصناف و بهبود نظام مدیریت تعاونی‌های فعال در حوزه مسکن امضا شد.

حمایت از اجرای سیاست‌های کلی نظام در بخش مسکن و کمک به دسترسی اقشار کارمند، کارگر و اصناف به عنوان متقاضیان واقعی مسکن و تأمین مالی به موقع این پروژه‌ها در راستای کاهش مشکلات ناشی از تأخیر در آورده سهم اعضا و جلوگیری از توقف پیشرفت و تسریع در ساخت و تکمیل پروژه‌های مسکن، از اهداف این تفاهمنامه است.

بر اساس این تفاهمنامه، بانک توسعه تعاون نسبت به گشایش حساب قرض‌الحسنه جاری برای تعاونی‌های معرفی شده از سوی معاونت امور تعاون وزارت تعاون اقدام خواهد کرد.

در قالب این تفاهمنامه ۱۰۰۰ میلیارد تومان از محل منابع داخلی بانک توسعه تعاون و ۱,۰۰۰ میلیارد تومان نیز از محل خط اعتباری بانک مرکزی برای اجرای پروژه‌های تعاونی‌های مسکن، کارگری، کارمندی و اصناف اختصاص می‌یابد البته در صورتی که خط اعتباری بانک مرکزی اختصاص پیدا نکند، بانک عامل بخش تعاون در چارچوب ضوابط و مقررات، مبلغ ۱,۵۰۰ میلیارد ریال از محل منابع داخلی در جهت تأمین مالی پروژه‌های تعاونی‌های مسکن کارگری، کارمندی و اصناف با اولویت طرح‌هایی با پیشرفت فیزیکی بالا و برای اعضای متعهد و خوش‌حساب اختصاص خواهد یافت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: