مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

اشتغال ۱۰درصد بیمه‌شدگان تامین اجتماعی استان سمنان در تعاونی‌ها

  • کد خبر: ۱۴۵۹۱
  • ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان بابیان اینکه بالغ‌بر یک هزار تعاونی در استان وجود دارد، گفت: ۱۰ درصد بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی استان در تعاونی‌ها شاغل هستند.

 

به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل غنیان ظهر چهارشنبه در چهاردهمین دوره تجلیل از تعاونی‌های برتر استان سمنان به میزبانی اداره کل کار، تعاون سمنان ضمن بیان اینکه تعاونی‌ها در استان توانستند زمینه اشتغال ۱۳ هزار نفر را فراهم کنند، ابراز داشت: ۱۰ درصد کل بیمه شده‌های تأمین اجتماعی استان سمنان در تعاونی‌ها شاغل هستند.

وی ضمن بیان اینکه استان سمنان با ایجاد اولین تعاونی پرچمدار این امر در کشور محسوب می‌شود، افزود: در کشور بالغ‌بر ۹۳ هزار تعاونی فعال وجود دارد که از این تعداد یک هزار و ۳۷ تعاونی در استان مشغول به فعالیت است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان بابیان اینکه طی هفته تعاون شش تعاونی فعالیت خود را در دو بخش صنعتی و چهار مورد در بخش کشاورزی آغاز می‌کند، ابراز داشت: در کشور ۱۰ هزار و ۲۴۶ تعاونی بانوان ایجادشده که از این میزان دو هزار و ۱۲۲ تعاونی را بانوان تشکیل می‌دهند.

غنیان ضمن بیان اینکه ۲۰ تعاونی در استان سمنان برتر شدند و دو تعاونی رتبه برتر ملی را کسب کردند، تصریح کرد: از مجموع تعاونی فعال در استان ۸۱۹ تعاونی شرایط شرکت در ارزیابی را داشتند که از آن میزان ۲۲۸ تعاونی در رقابت شرکت کردند و بر مبنای شاخص‌های انتخاب تعاونی‌های برتر ارزیابی و در نهایت داوری شدند.

وی ضمن بیان اینکه توانمندسازی یکپارچه و توسعه متوازن و اشتغال پایدار در سایه ایجاد تعاونی‌ها منتج خواهد شد، افزود: تعاونی از جمله فعالیت‌های شفاف و فراگیر به شمار می‌رود و درجایی شکل می‌گیرد که جمعیت زیاد و درآمد کم است اما در حال حاضر فرهنگ تعاون مغفول مانده و باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان بابیان اینکه تعاونی پولدار شدن نیست، توسعه معیشت و عدالت اجتماعی است، ابراز داشت: در مقررات پرداخت تسهیلات باید تعاونی‌ها مورد توجه قرار گیرند تا انگیزه برای تقویت نهضت تعاون افزایش یابد و همچنین دستگاهای اجرایی باید، فعالیت‌های افراد را بیشتر به سمت ایجاد تعاونی سوق دهند تا از فردگرایی و افول تعاونی‌ها پیشگیری شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: