مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان:

۵۹۲۹ شغل در قالب اشتغال پایدار روستایی در کردستان ایجاد شده است

  • کد خبر: ۱۴۵۹۲
  • ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۷
 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان گفت: با اجرای طرح‌های اشتغال پایدار روستایی در این استان تا کنون پنج هزار و ۹۲۹ شغل جدید ایجاد شده است.

 

برهان صلواتی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در راستای اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی در این استان تا کنون سه هزار و ۲۴۷ طرح از طریق بانک‌های عامل تسهیلات مورد نیاز خود را دریافت کرده‌اند که منجر به ایجاد اشتغال برای پنج هزار و ۹۲۹ نفر شده است.

وی با با بیان اینکه اعتبار تخصیص یافته برای استان کردستان در این طرح ۱۷۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بوده، افزود: خوشبختانه ۱۰۰ درصد این اعتبارات تخصیص یافته و برای اجرای این طرح‌ها تا امروز ۲۳۶ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان ادامه داد: برای اجرای این تعداد طرح ۲۴۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که بخش اعظم آن پرداخت شده و بقیه اعتبارات مورد نیاز نیز پس از اجرای طرح‌ها آزاد شده و به متقاضی پرداخت می‌شود.

صلواتی با بیان اینکه خوشبختانه بانک‌های عامل برای اجرای طرح‌های اشتغال پایدار روستایی همکاری بسیار خوبی داشته‌اند، یادآور شد: اعتبارات پرداختی مازاد بر سهم استان از محل اعتبارات داخلی بانک‌ها تأمین شده است.

وی بیان کرد: همچنین در مجموع چهار هزار و ۶۹۰ طرح به بانک‌های استان برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی معرفی شده که ۴۸۱ میلیارد تومان اعتبار برای تمامی آنها نیاز است که در صورت پرداخت ۱۰۰ درصدی آنها ۹ هزار و ۵۷۰ شغل ایجاد می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان گفت: امیدواریم تا پایان سال جاری بتوانیم اعتبارات خوبی از محل طرح تسهیلات اشتغال پایدار روستایی برای کردستان دریافت کنیم تا زمینه ایجاد اشتغال جدید در این استان فراهم شود.

وی با اشاره به ظرفیت های بالای استان کردستان در حوزه اشتغال روستایی، افزود: کردستان در بخش های مختلف در مناطق روستایی دارای ظرفیت های خوبی است و انتظار می رود که در سایه اقدامات صورت گرفته بتوانیم بخشی از ظرفیت های موجود را مورد بهره برداری قرار دهیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: