با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛

عملیات اجرایی احداث خانه امید بازنشستگان شهرستان رزن آغاز شد

  • کد خبر: ۱۴۶۲۴
  • ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵
با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عملیات اجرایی احداث خانه امید بازنشستگان شهرستان رزن آغاز شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، محمد شریعتمداری عصر پنجشنبه پس از پایان جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه پایدار استان همدان که در سالن جلسات استانداری همدان با حضور مسئولین استان برگزار شد جهت بازدید از چند طرح خدماتی و کلنگ زنی خانه امید بازنشستگان شهرستان رزن به این شهرستان سفر کرد.

احمد توصیفیان در حاشیه آیین کلنگ زنی خانه امید بازنشستگان شهرستان رزن که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استاندار همدان و نمایندگان استان برگزار شد، اظهار کرد: این طرح با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۰ میلیارد ریال و در زمینی به مساحت ۳۰۰ مترمربع اجرا می‌شود.

وی هدف از اجرای این طرح را ارتقاء نشاط و امید در زندگانی بازنشستگان و ارتباط مستمر با آنان در راستای مشارکت فعالانه عنوان کرد و گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی، فرهنگی، ورزشی و تفریحی و برقراری ارتباط مستمر و دیدار بازنشستگان با یکدیگر از دیگر اهداف احداث این طرح است که امیدواریم با بهره‌برداری هرچه سریع‌تر این مهم به اهداف موردنظر دست پیدا کنیم.

پرداخت ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات به استحصال فلزات غیر آهنی رزن

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان در ادامه با اشاره به بازدید وزیر از شرکت تعاونی محافظ سازان آرش با موضوع فعالیت استحصال فلزات غیر آهنی(مس) در شهرک صنعتی رزن که در سال ۹۵ تأسیس‌شده است، گفت: میزان سرمایه‌گذاری طرح ۱۰۰ میلیارد ریال در زمینی به مساحت هفت هزار و ۸۹۰ مترمربع با زیربنای یک هزار و ۵۰۰ مترمربع است.

وی اشتغال‌زایی این تعاونی را ۲۰۰ نفر به‌صورت مستقیم و غیره مستقیم عنوان کرد و گفت: در حال حاضر میزان پیشرفت فیزیکی این طرح ۸۵ درصد و میزان آورده آن ۵۰ میلیارد ریال است.

توصیفیان بابیان اینکه برای این تعاونی در سال گذشته ۴۱ میلیارد ریال تسهیلات مصوب شد که تاکنون ۳۵ میلیارد ریال آن پرداخت‌شده است ادامه داد: با توجه به نوسانات قیمت‌ها در بازار و افزایش قیمت‌ها، مبلغ وام تخصیصی کفایت نکرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: