کبیری در مراسم گرامیداشت روز جهانی عصای سفید

تعاونی ها می توانند اشتغال پایدار را برای توانخواهان ایجاد کنند

  • کد خبر: ۱۴۶۳۹
  • ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵
معاون امورتعاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت : تعاونی ها به دلیل ابعاد اجتماعی و اقتصادی می توانند اشتغال پایدار را برای توانخواهان ایجاد کنند و همچنین باعث حضور فعال تر این افراد در حوزه های اقتصادی و اجتماعی شوند.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، " محمد کبیریدرحاشیه مراسم گرامیداشت روز جهانی عصای سفید و امضای تفاهم ‌نامه همکاری مشترک میان  معاونت امور تعاون وزارت تعاون ، کارو رفاه اجتماعی ، سازمان  بهزیستی کشور، بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون ،  ویژگی های مناسب بخش تعاون برای جامعه هدف بهزیستی را برشمرد . 
 معاون امور تعاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد : امیدوارم این کار بتواند بخشی از نیازهای  توانخواهان را پوشش دهد  و در نظر داریم از تعاونی های توانخواهان  در حوزه های مختلف  ارائه تسهیلات و حوزه تضامین حمایت کنیم .
گفتنی است تفاهم‌ نامه همکاری مشترک میان  سازمان بهزیستی کشور، معاونت امور تعاون وزارت  تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون هم زمان با گرامیداشت روز جهانی عصای سفید با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور و معاون امورتعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منعقد شد.
گفتنی است این تفاهمنامه در راستای اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و به منظور حمایت از اشتغال و ارتقا رفاه اجتماعی و ایجاد خوداتکایی برای دهک‌های پایین درآمدی در قالب ایجاد و توسعه تعاونی‌های کار آفرینی و تکالیف مندرج در قانون برنامه ششم و قانون جامع حمایت از حقوق معلولان با موضوع استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات موجود طرف‌های تفاهمنامه به منظور شناسایی، آموزش، هدایت، توانمندسازی جامعه هدف از طریق تشکیل تعاونی و توسعه تعاونی‌های تامین نیاز و فراگیر ملی اجرایی می‌شود.
اولویت دهی به طرح های تعاونی توان‌یابان جهت معرفی به بانک ها و استفاده از تسهیلات و مشوق های قانونی و حمایتی یکی از بندهای این تفاهمنامه است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: