معاون اشتغال کمیته امداد خبر داد

۱.۴میلیون مددجو و نیازمند فاقد شغل/ایجاد ۱۴۸هزار فرصت شغلی

  • کد خبر: ۱۴۶۴۰
  • ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰
معاون اشتغال کمیته امداد با اشاره به اینکه علاوه بر مددجویان تحت پوشش، به نیازمندان فاقد شغل نیز وام اشتغال تعلق می گیرد، گفت: در مجموع یک میلیون و ۴۰۰ هزار بیکار محروم مخاطب ما هستند.

 

حجت‌الله عبدالملکی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: مخاطبین اصلی امداد دو گروه هستند؛ یکسری مددجویان تحت پوشش که بیش از دو میلیون نفر هستند و از این تعداد ۹۰۰ تا یک میلیون نفر مستعد بیکار فاقد شغل وجود دارد.

وی ادامه داد: گروه دوم شامل نیازمندانی می‌شوند که به دلیل نداشتن شغل، به صورت موردی به کمیته امداد مراجعه و درخواست وام دارند. همچنین چنانچه مددجویان شرایط لازم را داشته باشند مددکاران، آنها را به واحد اشتغال معرفی می‌کنند که این افراد حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار نفر برآورد شده‌اند.

وی گفت: هر ساله بخشی از نیازمندان فاقد شغل به ما مراجعه می‌کنند و در مجموع یک میلیون و ۳۰۰ تا یک میلیون و ۴۰۰ هزار بیکار محروم داریم که مخاطبین اصلی کمیته امداد هستند.

معاون اشتغال و کارآفرینی کمیته امداد امام خمینی (ره) افزود: سال گذشته ۱۴۸ هزار فرصت شغلی ایجاد کردیم اما تنها ۳۸ هزار خانواده خودکفا و از پوشش خارج شده‌اند چرا که مابقی این افراد یا درآمدشان به حدی نرسیده که به خودکفایی برسند یا اینکه رسیده‌ بوده اما نیازمندی‌های دیگری داشتند که باید همچنان تحت پوشش باشند تا نیازهایشان برطرف شود.

وی بیان کرد: به عنوان مثال مددجویی که مسکن وی از سوی کمیته امداد تأمین شده و فرزندانش می‌توانند هزینه های زندگی را تأمین کنند، این خانواده از تحت پوشش خارج و خودکفا می‌شوند.

معاون اشتغال و کارآفرینی کمیته امداد امام خمینی (ره)  با اشاره به اینکه اشتغال نه شرط لازم و نه کافی برای خودکفایی است، گفت: یکی از حلقه‌هایی است که به آن پرداخته می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: