بر اساس گزارش به روز شده بنگاه‌های مشکل دار، ۱۲۸۱ بنگاه با ۱۴۶هزار نیروی کار در کشور شناسایی شده که تعداد این بنگاه‌ها در پنج استان افزایش و در ۱۱ استان کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، هفته گذشته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نامه‌ای به وزیر صنعت، فهرست بنگاه‌های مشکل ‌دار را اعلام کرد. تعداد بنگاه‌های مشکل دار در کشور بیش از آمارهای رسمی است اما جدیدترین آمار مربوط به بنگاه‌های «شناسایی شده» در کشور که مربوط به پایان شهریورماه است نشان می‌دهد، نسبت به خردادماه با افزایش مواجه بوده است به طوری که آمار این بنگاه‌ها از ۱۲۶۲ واحد اقتصادی به ۱۲۸۱ بنگاه افزایش یافت.

در بنگاه‌های اقتصادی مشکل دار که عمدتا در سه فعالیت‌ اقتصادی صنعتی، کشاورزی و خدماتی فعالیت می‌کنند، ۱۴۶ هزار نیروی کار مشغول به کار هستند در حالی که این تعداد در بنگاه‌های مشکل دار تا پایان خرداد ماه ۱۴۱ هزار و ۷۴ نفر بود.

آمار این بنگاه‌ها «از نظر تعداد» به تفکیک ۳۱ استان کشور حاکی از آن است که استان هرمزگان با ۹۸ بنگاه مشکل‌دار در صدر بیشترین بنگاه‌های دارای مشکل قرار دارد. پس از هرمزگان، استان مرکزی با ۸۲ بنگاه، استان‌های فارس و اصفهان هر کدام با ۸۱ بنگاه، استان زنجان با ۸۰ بنگاه و استان سیستان و بلوچستان با ۷۷ بنگاه دارای بیشترین بنگاه‌های مشکل‌دار در سطح کشور هستند.

در استان‌های خراسان رضوی ۷۱ بنگاه، مازندران ۷۰ بنگاه، کردستان ۵۹ بنگاه، قزوین ۵۶ بنگاه، البرز ۵۳ بنگاه، خوزستان ۵۲ بنگاه، استان‌های آذربایجان غربی و کرمانشاه ۵۰ بنگاه و تهران ۴۰ بنگاه مشکل دار وجود دارد.

همچنین در استان لرستان ۳۸ بنگاه، استان سمنان ۳۱ واحد، در استان آذربایجان شرقی ۳۱ واحد، در استان کرمان ۲۱ بنگاه، در استان خراسان جنوبی ۲۰ بنگاه، در استان قم ۱۹ بنگاه، در استان همدان ۱۹ واحد، در استان گلستان ۱۸ واحد، در استان یزد ۱۶ بنگاه، در استان چهارمحال و بختیاری ۱۴ بنگاه و در استان بوشهر نیز ۱۴ بنگاه اقتصادی مشکل دار شناسایی شده است.

علاوه بر این، در استان های خراسان شمالی ۸ بنگاه مشکل دار، گیلان ۸ بنگاه مشکل دار، اردبیل ۷ بنگاه مشکل دار و استان کهگیلویه و بویراحمد ۲ بنگاه اقتصادی مشکل دار وجود دارد.

مقایسه آخرین گزارش از وضعیت بنگاه های مشکل دار در ۳۱ استان کشور که برای سه ماهه منتهی به شهریورماه به روز رسانی شده است، نشان می دهد، تعداد این بنگاه‌ها در ۵ استان افزایش و در ۱۱ استان کاهش یافته است. همچنین در ۱۵ استان تعداد بنگاه‌های مشکل دار ثابت بوده است.

آمار مقایسه ای بنگاه‌های مشکل دار در جدول زیر بررسی شده است:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: