جلسه شورای عالی کار برای رایزنی و تصمیم گیری در مورد حداقل دستمزد سال جاری کارگران در حالی برگزار می شود که برخی نمایندگان کارگری عضو شورا هنوز به این جلسه دعوت نشده‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، قرار است جلسه شورای عالی کار برای چانه زنی شرکای اجتماعی (دولت-نمایندگان تشکل‌های کارگری-نمایندگان تشکل‌های کارفرمایی) و تصمیم گیری درباره میزان افزایش حداقل دستمزد سال ۹۹ بیمه شدگان تأمین اجتماعی ساعت ۱۸ امروز برگزار شود.

برخی نمایندگان کارگران دیروز در گفتگو با خبرنگار مهر گفتند که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یک اقدام عجیب، از طریق پیامک فقط ۳ عضو کارگری شورای عالی کار (وابسته به کانون شورای اسلامی کار) را برای حضور در جلسه عصر امروز دعوت کرده (که این سه نفر عضو رسمی هستند) اما برای ۴ نماینده کارگری دیگر عضو شورای عالی (اعضای غیررسمی و مشاور- از کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور، مجمع عالی کارگران کشور و بازنشستگان) دعوت نامه‌ای ارسال نکرده است.

با اعلام این موضوع، روز گذشته شاهد بروز حواشی بسیاری در میان جامعه کارگران بودیم و نمایندگان کارگری اعلام می‌کردند که هدف از این اقدام وزارت کار، کاهش قدرت چانه زنی جامعه کارگری در جلسه تعیین دستمزد است. در همین رابطه نیز جامعه کارگری رایزنی‌ها و پیگیری‌های بسیاری را برای حضور ۴ نماینده دیگر کارگران در جلسه عصر امروز شورای عالی کار آغاز کرده است.

آنگونه که خبرنگار مهر کسب اطلاع کرده است تلاش جامعه کارگری تقریباً نتیجه داده و تاکنون مقرر شده است که دو تن از اعضای کارگری (غیررسمی-مشاور) هم در جلسه حضور یابند اما همچنان مشخص نیست که باقی فعالان کارگری که نقش مشورتی دارند، در جلسه حضور خواهند یافت یا خیر.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: