زمینه اشتغال بیش از ۵۴ هزار نفر در سمنان فراهم می‌شود

  • کد خبر: ۱۴۷۸۶
  • ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۰
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: با تکمیل و راه‌اندازی و صدور پروانه بهره‌برداری برای واحدهای جدید، زمینه اشتغال بیش از ۵۴ هزار نفر در استان فراهم می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، فرامرز محبوبی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه در یک سال گذشته دو هزار و 389 مجوز صنعتی در این استان صادر شده است، اظهار کرد: ۱۹۷ واحد صنعتی در این استان پروانه بهره‌برداری و دو هزار و 192 واحد نیز جواز تأسیس دریافت کرده‌اند.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ادامه داد: در این مدت، واحدهای صنعتی استان با سرمایه‌گذاری حدود هفت هزار و 500 میلیارد ریال پروانه بهره‌برداری دریافت کرده و مشغول به فعالیت شده‌اند که زمینه اشتغال حدود دو هزار و 815 نفر را در استان فراهم آورده‌اند.

وی اضافه کرد: در یک سال گذشته، برای واحدهای صنعتی که جواز تأسیس اخذ کرده‌اند، سرمایه‌گذاری بالغ بر ۱۱۴ هزار میلیارد ریال پیش‌بینی شده است.

محبوبی بیان کرد: با تکمیل و راه‌اندازی و صدور پروانه بهره‌برداری برای این تعداد واحد، زمینه اشتغال بیش از ۵۴ هزار نفر در استان ممکن خواهد شد.

وی با اشاره به وضع موجود در بخش صنعت استان سمنان اظهار کرد: تاکنون یک هزار و 841 واحد صنعتی در استان دارای پروانه بهره‌برداری و مشغول به فعالیت هستند که با سرمایه‌گذاری حدود ۷۶ هزار میلیارد ریال منجر به اشتغال بیش از ۶۸ هزار و 800 نفر در استان شده‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: