یک مقام مسئول

سازمان برنامه فقط ۵۰۰ میلیارد تومان برای بیمه بیکاری واریز کرد

  • کد خبر: ۱۴۸۰۶
  • ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱
یک مقام مسئول وزارت تعاون گفت: سازمان برنامه و بودجه ۳ روز پیش مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان برای بیمه بیکاری ناشی از کرونا واریز کرد.

 

به گزارش خبرنگار مهر، پس از شیوع ویروس کرونا و تأثیر آن بر کسب و کارها در سراسر کشور که منجر به توقف فعالیت‌ها و تعدیل بسیاری از نیروهای کار شد، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ۲۳ اسفند ماه سال گذشته، اقدام به طراحی سامانه بیمه بیکاری به نشانی bimebikari.mcls.gov.ir کرد تا از این طریق کارگرانی که به دلیل شیوع ویروس کرونا بیکار شده اند، شناسایی شده و به مدت سه ماه بیمه بیکاری حوادث غیرمترقبه بر اساس تبصره ۲ ماده ۲ قانون کار دریافت کنند و بتوانند با این بیمه بیکاری، گذران معیشت کنند.

در همین ارتباط دولت اعلام کرد که مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان برای کمک به صندوق بیمه بیکاری اختصاص داده است و مقرر شد هر زمان که دولت این مبلغ را به حساب صندوق واریز کرد، مقرری بیکارشدگان مشمول قانون کار، واریز شود.

با این حال اگرچه نزدیک به ۳ ماه از خانه‌نشینی نیروی کار می‌گذرد و سامانه بیمه بیکاری نیز از اسفند سال گذشته شروع به کار کرده است اما علی رغم وعده‌ها، تاکنون فقط ۵۰۰ میلیارد تومان برای صندوق بیمه بیکاری پول واریز شده است.

در این خصوص حامد شمس رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در توییتی نوشته است: برخی نمایندگان از واریز نشدن ‎بیمه بیکاری دوره ‎کرونا گلایه می‌کنند درحالیکه خبر دارند اولین پرداختی صندوق بیمه بیکاری تازه سه روز پیش توسط سازمان برنامه و بودجه به مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان انجام شده، بدیهی است که صندوق برای پرداخت باید اول بودجه داشته باشد!

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: