رئیس اتاق تعاون ایران خبر داد

راه‌اندازی سه شهرک مسکونی برای جامعه کارگری توسط تعاونی‌ها

  • کد خبر: ۱۴۸۱۰
  • ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۹
رییس اتاق تعاون ایران گفت: قرار است سه شهرک مسکونی برای کارگران با کمک تعاونی‌های مسکن کشور راه‌اندازی کنیم.

 

به گزارش خبرنگار مهر، بهمن عبداللهی امروز ۱۱ خردادماه در مراسم امضای تفاهم‌نامه با وزیر راه و شهرسازی، اظهار داشت: ۹۴ هزار تعاونی در کشور وجود دارد که در حوزه‌های مختلف فعال هستند. در این تعاونی‌ها یک میلیون و ۷۷۱ هزار نفر مشغول به کار هستند و تعداد ذی‌نفعان نیز به ۵۷ میلیون نفر می‌رسد.

رئیس اتاق تعاون ایران افزود: ۴ هزار تعاونی حمل و نقل داریم که ۶۰ درصد حمل و نقل باری و مسافری کشور در این بخش انجام می‌شود. ۱۲ هزار تعاونی مسکن نیز داریم که ۱۸ درصد از ساخت‌وساز کشور در این بخش است.

وی ادامه داد: ایجاد یک شغل در کشور به طور میانگین یک میلیارد تومان هزینه در بر دارد اما در بخش تعاون برای ایجاد یک شغل پایدار و مولد به کمتر از ۲۰۰ میلیون تومان نیاز است. توجه به بخش تعاون برای اشتغال‌زایی هم کاهش بیکاری و هم توسعه مناطق محروم را در پی خواهد داشت.

عبداللهی گفت: ۷ میلیون مرزنشین در ۱۷ استان کشور داریم که همگی عضو تعاونی هستند. این ظرفیت بزرگی است و برای توسعه تعاونی مرزنشینان در حال برنامه‌ریزی با وزارت کشور هستیم.

وی افزود: در حوزه ساخت‌وساز و بازآفرینی شهری ظرفیت بزرگی در بخش تعاونی داریم که می‌توان از توان آنها استفاده کرد. البته قرار است سه شهرک مربوط به خانه‌های کارگران با کمک تعاونی‌های مسکن کشور راه‌اندازی کنیم.

رئیس اتاق تعاون ایران اظهار داشت: ۱۴۷ مرکز اسقاط خودرو مختص بخش تعاون داریم که برای نوسازی می‌توان از آنها استفاده کرد.

وی تاکید کرد: به طور کلی تعاونی‌ها ظرفیت بالایی در کشور دارند که فقط از بخشی از این ظرفیت استفاده می‌شود.

رئیس اتاق تعاون ایران گفت: برای واردات ۲۰ هزار دستگاه کامیون با هدف نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور آمادگی خود را اعلام کردیم که با موافقت وزیر راه و شهرسازی مصوب شد.

به گفته عبداللهی، اتاق تعاون این آمادگی را دارد که واردات ۲۰ هزار دستگاه کامیون را انجام داده و به افراد واگذار کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: