افزایش سهم اشتغال روستایی به 25 درصد

سرمایه‌گذاری 1000 میلیارد تومانی شستا در دامداری صنعتی

  • کد خبر: ۱۴۸۱۲
  • ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۶
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به سرمایه‌گذاری 1000 میلیارد تومانی شستا در پروژه‌های دامداری صنعتی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به سرمایه‌گذاری 1000 میلیارد تومانی شستا در پروژه‌های دامداری صنعتی

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری، در آیین کلنگ زنی بزرگترین گاوداری شمال شرق کشور در شهرستان شیروان،که به شکل ویدئو کنفرانسی برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به سرانه پایین مصرف شیر در ایران که بین حدود 90 تا 100 کیلوگرم است، باید برای جلوگیری از بیماری‌ها، هزینه‌های درمانی آتی و همچنین ایجاد عدالت، قدم های موثری در این مسیر برداشت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به برنامه مجموعه‌های دامداری شستا برای افزایش تولید شیر تصریح کرد: قصد داریم تا با کمک دیگر نهادها 9 میلیون تن شیر تولید شده در کشور را حداقل به دو برابر افزایش دهیم.

شریعتمداری با اشاره به مگاپروژه گاوداری در شهرستان شیروان، ادامه داد: این پروژه بخشی از زنجیره تولید شیر در کشور است که به صورت رسمی و نمادین کلنگ زنی می‌شود .

وی افزود: شفاف ترین سرمایه گذاری های اقتصادی در حوزه های بورسی است که شستا با حدود 140 هزار میلیارد تومان سرمایه جدید وارد آن شده است و بیش از دو میلیون نفر سهام دار این مجموعه بزرگ اقتصادی هستند.

افزایش سهم اشتغال روستایی به 25 درصد

شریعتمداری همچنین با بیان اینکه حدود 5هزار میلیارد تومان منابع از طرف صندوق توسعه ملی با اذن مقام معظم رهبری در اختیار صندوق بیمه بیکاری قرار گرفته است، ادامه داد: در صورتی که کسانی در مجموعه اقتصاد کشور بیکار شوند، می‌توانند از این منابع نیز استفاده کنند تا مشکلات خود را حل کنند. در حوزه‌های دیگری مانند به تعویق انداختن بدهی‌های بانکی یا حق بیمه های تامین اجتماعی و مالیاتی نیز دولت تلاش کرد، تسهیلاتی را ایجاد کند.

وی  با اشاره به طرح اعطای وام اشتغال مولد و پایدار روستایی برای ایجاد اشتغال در نقاط محروم و همه روستاهای کشور اظهار کرد: سهم اشتغال روستایی از کل سبد اشتغال کشور از سه درصد به حدود 25 درصد افزایش پیدا کرده است که این نشان می‌دهد، این طرح در سطح کشور موفق بوده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: