تحقق ۴۰ درصدی اشتغال در تویسرکان

  • کد خبر: ۱۴۸۲۰
  • ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۲
فرماندار تویسرکان سهم اشتغال امسال تویسرکان را یک‌هزار و ۵۳۰ شغل خواند و گفت: از ابتدای سال تاکنون ۴۰ درصد از تعهد اشتغال در شهرستان محقق شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از تویسرکان، بعد از ظهر امروز کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری به ریاست فرماندار برگزار شد، در شرایطی دبیر جلسه در حال ارائه گزارش بود که برخی از اعضا یا اصلا نیامده بودند و یا به موقع برای ارائه گزارش اشتغال‌زایی در جلسه حاضر نبودند.

برهمین اساس سید رسول حسینی، فرماندار این شهرستان ضمن بیان اینکه از امروز هیچ یک از مدیران دستگاه‌های اجرایی حتی با یک دقیقه تاخیر، اجازه ورود به جلسات را ندارند، جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری را که قرار بود در آن تودیع و معارفه رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام شود را لغو کرد.

البته آیین تودیع و معارفه رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تویسرکان با حضور مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان در دفتر فرماندار این شهرستان با حضور خبرنگاران برگزار شد.

فرماندار تویسرکان در این مراسم با اشاره به اینکه سال گذشته شهرستان بیش از تعهد خود در بحث اشتغال‌زایی عمل کرد، سهم اشتغال امسال تویسرکان را یک هزار و ۵۳۰ شغل خواند که ۶۴۰ شغل از آن ثبت سامانه شده است.

 سید رسول حسینی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون با وجود شرایط ایجاد شده به واسطه شیوع کرونا ۴۰درصد از تعهد اشتغال در شهرستان محقق شده است گفت: تویسرکان از لحاظ زیرساخت‌های اقتصادی با مشکل مواجه است.

وی افزود: شهرستان تویسرکان به جزء شاخص اقتصادی در مابقی شاخص‌ها جزو رتبه‌های برتر‌ استان همدان است، خواسته ما این است که بتوانیم خلأ این‌گونه مسائل اقتصادی را پر کنیم.

فرماندار تویسرکان از اضافه شدن 14 هکتار زمین به شهرک صنعتی خبر داد و توسعه زیرساخت‌های اقتصادی را برای پیشرفت شهرستان ضرورت دانست و تاکید کرد: نبود زیرساخت مانع از سرمایه‌گذاری‌های جدید و توسعه واحدهای تولیدی در شهرستان می‌شود امیدواریم که بتوانیم با کمک دستگاه‌های متولی استانی و همت شهرستان در این راستا اقدامی تاثیرگذار داشته باشیم.

وی با انتقاد از تعطیلی پارک علم و فناوری در تویسرکان و نبود حتی نیروی انسانی برای این مرکز، گفت: قرار بود پارک علم و فناوری تویسرکان به مرکز رشد تبدیل شود، متاسفانه نه تنها ارتقا پیدا نکرد بلکه پارک هم تعطیل شد.

حسینی از مدیرکل تعاون استان به منظور تعیین تکلیف تعهد اشتغال‌زایی برای 12 نفر طی سال گذشته توسط این پارک را خواستار شد و افزود: تویسرکان در بخش‌های دیگر در بحث اشتغال‌زایی عملکرد قابل قبولی دارد.

وی با تقدیر از زحمات بیش از 10 ساله امیر بنی‌اردلان در سمت مدیریت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: احمد خدادادی‌پری به مدت سه ماه به عنوان سرپرست اداره تعاون، کار و امور اجتماعی فعالیت دارند در صورت مطلوب بودن عملکرد جایگاه وی تثبیت خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان نیز در این آیین با اشاره به اینکه شاید به لحاظ زیرساختی تویسرکان در قیاس با خیلی از شهرستان‌های استان یکسری کم و کاستی‌هایی داشته باشد اظهار کرد: مباحث منابع و سرمایه انسانی هم مهمترین ثروت و ارزشی است که در یک حوزه مدیریتی می‌تواند مهم باشد.

احمد توصیفیان بابیان اینکه سال گذشته شهرستان تویسرکان از لحاظ اقتصادی جزو سه شهرستان اول استان است افزود: تعهد اشتغال تویسرکان در سال گذشته یک هزار و ۵۱۳ نفر بوده که حدود ۱۳۰ درصد بیش از تعهد خود عمل کرده است باوجود اینکه آمار ثبت شده این شهرستان در بخش مسکن بسیار پایین بود.

وی با اشاره به کسب رتبه اول استان توسط تویسرکان در بحث تسهیلات روستایی در سال گذشته بیان کرد: اعتبار شهرستان در بخش تسهیلات روستایی ۲۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده در حالی که ۵۱۱ طرح تسهیلاتی به مبلغ ۴۴ میلیارد تومان عقد قرارداد و پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان ادامه داد: تویسرکان امسال در جذب تسهیلات روستایی رتبه دوم استان از نظری عددی را دارد اما از دیدگاه ما تفاوتی با رتبه نخست ندارد چراکه در شهرستان بهار دو طرح ملی و وجود زیرساخت سبب بالا رفتن تحقق جذب تسهیلات روستایی بالا رود اما در تویسرکان بیشتر طرح‌های خرد و مزیت نسبی شهرستان بوده است.

وی عملکرد تویسرکان در جذب تسهیلات روستایی و اشتغال‌زایی را خوب و قابل دفاع دانست و پیش‌بینی میزان سرمایه‌گذاری برای ایجاد اشتغال‌ در تویسرکان را برای امسال ۴۲۸ میلیارد تومان اعلام کرد.

توصیفیان با اشاره به اینکه طبق سند سه ساله استاندار برای استان میزان اشتغال‌زایی به تفکیک هر دستگاه اجرایی کاملا مشخص شده است افزود: سهمیه اشتغال‌زایی پارک علم و فناوری را شناور با دستگاه‌های اجرایی دیگر جبران کنید از نظر ما ایرادی ندارد.

وی تعداد سهمیه مشخص شده طرح کارورزی برای تویسرکان را ۴۱ نفر اعلام کرد و گفت: فرد در طرح کارورزی سه ماه در یک کارگاه کار می‌کند، ما به آن کمک هزینه پرداخت می‌کنیم در صورت جذب هم تا دو سال بیمه این فرد را ما پرداخت و در طول این مدت بیمه حوادث با دولت است.

در پایان این جلسه از زحمات بیش از ۱۰ ساله امیر بنی‌اردلان تقدیر و احمد خدادادی‌پری به عنوان سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تویسرکان معرفی شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: