دستگاه‌های مختلف دولتی می‌توانند با دریافت نام کاربری و رمز ورود، اطلاعاتی که در بانک اطلاعاتی وزارت‌ تعاون، کار و رفاه اجتماعی موجود است و برای امور آنان کارایی دارد را دریافت کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، شفافیت در امور حکومت‌ها موضوعی است که این روزها تبدیل به یک تقاضای جهانی شده است و در ایران نیز چند سالی است که شفافیت در تصمیم‌گیری‌های سیاسی و البته بیشتر اقتصادی یک خواسته عمومی شده و افکار عمومی آن را طلب می‌کنند. به همین علت هم قانونگذاران و هم مجربان در تلاش هستند که القا کنند در مسیر شفافیت گام برمی‌دارند.

بر همین اساس وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی این روزها با راه‌اندازی سامانه‌های متعدد شفافیت به دستور محمد شریعتمداری وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی پیشگام این موضوع شده است . هر موضوعی که مرتبط با وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی یا سازمان‌های زیرمجموعه این وزارت‌خانه باشد از طریق سامانه‌های شفافیت این وزارت‌خانه قابل شفاف‌سازی است.

سامانه «درگاه تبادل داده» در کنار سامانه «شفافیت» و «پنجره واحد اطلاع رسانی مجوزهای وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی» با هدف شفافیت و در راستای تحقق دولت الکترونیک راه اندازی شده است. وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی به عنوان پرمخاطب‌ترین وزارت‌خانه کشور دارای مجموعه‌ای از اطلاعات مهم از شرایط اقتصادی و اجتماعی شهروندان است که با استفاده از همین داده‌ها «پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان» را راه‌اندازی کرده است.

محمد شریعتمداری وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی بارها از آمادگی این وزارت‌خانه برای تبادل این اطلاعات با سایر دستگاه‌های دولتی خبر داده است. با این همه این وزارت‌خانه با راه اندازی درگاه تبادل داده شروع به تبادل این اطلاعات با دستگاه‌های دولتی کرده است و دستگاه‌های مختلف دولتی می‌توانند با دریافت نام کاربری و رمز ورود اطلاعاتی که در بانک اطلاعاتی این وزارت‌خانه موجود است و برای امور آنان کارایی دارد را دریافت کنند.

«درگاه تبادل داده» از طریق آدرس اینترنتی www.api.mcls.gov.ir قابل دسترسی است. دستگاه‌های مختلف دولتی می‌توانند اطلاعات مورد نیاز خود را از این طریق کسب کنند. این اقدام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کنار راه اندازی دو سامانه شفافیت و پنجره واحد اطلاع رسانی مجوزهای وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در راستای تحقق شفافیت در وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی است تا پروسه شفافیت در این وزارت خانه به نقطه قابل قبولی برسد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: