شریعتمداری اعلام کرد:

دولت پارسال ۵۵۰ هزار شغل ایجاد کرد

  • کد خبر: ۱۴۸۶۴
  • ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۹
وزیر کار گفت: با تحلیل اشتغال ۵۵۰ هزار نفره سال ۱۳۹۸ به این نتیجه می رسیم، بخش قابل توجهی از ایجاد اشتغال در کشور عمدتا از هدایت و نظارت دولت حاصل شده است.  

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در نشست ویدئو کنفرانس با معاونین و مدیران کل استانی، شفافیت و مبارزه با فساد را محور اصلی فعالیت‌ها و در رأس همه امور این وزارتخانه دانست و اظهار داشت: فعالیت‌های مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همه سطوح ستادی و استانی باید در شفاف‌ترین شکل ممکن انجام شود.

وی با بیان اینکه فعالیت مجریان باید آشکار و برای مردم محسوس باشد، گفت: مدیران تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان‌ها باید اصل کار خود را بر مردم داری، خدمت به جامعه، مشارکت و ارتباط با مخاطبان هدف و مبارزه با فساد قرار دهند.

شریعتمداری با تاکید بر ضرورت ارتباط مستمر مدیران کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان‌ها با تمامی سطوح مردم و جامعه کارگری و کارفرمایی، تصریح کرد: مدیران باید مسائل مردم را بشنوند، در فضای مجازی حاضر و در حوزه کاری خود پاسخگو باشند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: مدیران کل استان‌ها، سفیرانی هستند که خدمات مجموعه این وزارتخانه را به مردم اطلاع رسانی و با دریافت و تبادل اطلاعات، آگاهی بخشی را در جامعه ترویج می‌کنند.

شریعتمداری در این نشست از مدیران کل استان‌ها خواست تعامل و ارتباط خود را با نمایندگان مجلس، استانداران، ائمه جماعت و دیگر مسئولان گسترش دهند.

وی خاطر نشان کرد: باتوجه به نامگذاری سال ۹۹ به عنوان سال جهش تولید، ۳۳ برنامه در مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ۸ سرفصل ارائه شده که باید سرلوحه همه مدیران کل استان‌ها قرار گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ارائه مطلوب خدمات دولت و اطلاع رسانی آن به مردم تاکید کرد و آن را امید آفرین خواند و گفت: کار برای خدا و خدمت به خلق منت ندارد و باید کریمانه باشد، اگر می‌گوئیم خدمات را منتشر کنید برای ایجاد امید و برطرف کردن یأس و خاموش کردن صدای کسانی است که همواره بر طبل نا امیدی می‌کوبند.

وی اظهار داشت: در سال پایانی دولت باید از تمام ظرفیت‌ها برای انعکاس اقدامات انجام شده، استفاده شود.

شریعتمداری بر توسعه دولت الکترونیک، جلوگیری از مراجعه حضوری مردم و فراهم شدن زیرساخت‌های لازم تاکید کرد.

وی با بیان اینکه پایان دادن به همه پروژه‌های نیمه تمام هدف این وزارتخانه است، گفت: برای یک سال باقیمانده دولت برنامه‌های مشخصی دارم که بر اساس اولویت‌ها پیگیری می‌کنم.

شریعتمداری تاکید کرد: تمام تلاش خود را به کار می‌بندیم تا همه پروژه‌ها در این فرصت محدود به نتیجه برسد.

کارورزی، مشوق‌های بیمه‌ای و یارانه دستمزد مهمترین ابزارهای کاهش هزینه‌های اشتغال

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: با توجه به نیاز اقتصاد کشور به سرمایه گذاری باید شرایطی فراهم کرد که منابع مردم به سمت فعالیت‌های تولیدی، اشتغال زا و تولید کالا و خدمات هدایت شود.

وی تشریح کرد: با تحلیل اشتغال ۵۵۰ هزار نفره سال ۱۳۹۸ به این نتیجه می رسیم، بخش قابل توجهی از ایجاد اشتغال در کشور عمدتاً از هدایت و نظارت دولت حاصل شده است.

شریعتمداری گفت: یکی از اقداماتی که در زمینه رشد اقتصادی و اشتغال کشور می‌تواند مؤثر باشد فعال کردن کارگروه اشتغال استان و ابلاغ مرحله پنجم اشتغال روستایی است.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی از مدیران تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان‌ها خواست مجموعه منابعی که به ایجاد اشتغال منجر شده را در قالب دفترچه‌ای منتشر و نسبت به اطلاع رسانی اقدامات در سطح استان اقدام کنند.

وی با بیان اینکه کارورزی، مشوق‌های بیمه‌ای و یارانه دستمزد مهمترین ابزارهای کاهش هزینه‌های اشتغال در کشور است بر توجه ویژه به این موارد تاکید کرد و حمایت و توجه به مهارت آموزی در استان‌ها را خواستار شد.

شریعتمداری با اعلام اینکه در حوزه کارآفرینی زمینه لازم برای تشکیل باشگاه کارآفرینان در ۲۰ استان دیگر فراهم شده است، گفت: تا پایان سال باید همه استان‌ها این باشگاه‌ها را تشکیل دهند و تا حد ممکن در کسب و کارهای جدید از نیروهای جوان استفاده شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: