وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در هشتمین نشست کمیته شفافیت این وزارتخانه اظهار داشت: خدمات باید به صورت شفاف به اطلاع مردم و ذینفعان برسد، یقینا این امر به ارتقای سرمایه اجتماعی منجر خواهد شد .
 
 
 
 
 
 
 
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی ، محمد شریعتمداری در این نشست که به صورت ویدئو کنفرانسی و با حضور معاونین، روسای سازمان های وابسته و اعضای کمیته شفافیت برگزار شد ، اقدامات انجام شده در حوزه شفافیت را در این وزارتخانه، فراوان، تاثیرگذار و غرور آفرین خواند .
وی تصریح کرد : همه مجموعه های وزارتخانه ، به لحاظ حجم فعالیت شفافیت از لحاظ کمی و کیفی پیشتاز هستند و انتظار می رود این فعالیت ها به طور مستمر توسعه یابد.
شریعتمداری، بر افزایش میزان رضایت مندی جامعه هدف  از خدمات و شفاف سازی  تاکید کرد .
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی شفافیت در امور قرادادها،الکترونیکی کردن خدمات که دیگر امکان انجام سنتی آن وجود ندارد را با اهمیت دانست و گفت : برای تحقق این امر باید بررسی لازم صورت گیرد و عمق کارها مد نظر باشد تا اقدامات از بین نرود و آیندگان این کار نیک را ادامه دهند.
شریعتمداری خاطرنشان کرد : شفاف سازی به معنی حذف فساد است، باید با همه مظاهر فساد در هر مکان و زمان مقابله جدی کرد.
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی همچنین  تنقیح قوانین را در مبارزه با فساد  موضوعی با اهمیت ارزیابی کرد و گفت :  ابتدا باید مقررات سهل و آسان داشته باشیم و این کار بر ارائه اطلاعات اولویت دارد ، همچنین لازم است  فرآیندها ساده، شفاف و برای مردم قابل درک باشد.
وی حذف مقررات زائد، موازی کاری ها، ارائه خدمات الکترونیکی و عدم مراجعه حضوری مردم به ادارات را که از تاکیدات رئیس جمهوری نیز هست ضروری خواند و گفت : در وضعیت کرونا هم اهمیت استقرار دولت الکترونیک دیده شده است، بر همین اساس ارتباط مستقیمی بین توسعه دولت الکترونیک و مبارزه با فساد وجود دارد.
در ابتدای این نشست ، ضیا الدین شجاعی برهان نیز از تعامل سازنده و مثبت اعضای کمیته شفافیت در اجرای امور مربوط به شفافیت در وزارت متبوع قدردانی کرد . 
در ادامه نشست، حجت میرزایی معاون امور اقتصادی، عملکرد 5 سازمان اقتصادی تابعه که دارای شرکت هستند را در ارتباط با نقشه راه شفافیت  و در محورهای سامانه هوش تجاری ، املاک ، صورتجلسات هیئت مدیره و مجامع ، حقوق و مزایا و پاداش مدیران ، پرونده های حقوقی ، تشریح کرد.
رویا رفیعی، مدیرکل  دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات ودبیر کمیته شفافیت ، در خصوص ارکان و مبانی شفافیت و مهم ترین اقدامات کمیته و کلیات دستاوردهای شفافیت در وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی گزارش کاملی ارائه کرد و گفت : با توجه به تاکیدات آقای شریعتمداری، مقرر شد همزمان با روزجهانی مبارزه با فساد ( 18 آذر) گزارشی دقیق، شفاف، همه جانبه و قابل ارزیابی از اقدامات و سیاست های اجرا شده و در دست اجرا پیرامون موضوع شفافیت تدوین و به افکار عمومی ارائه شود.
روزبه کردونی، رئیس موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی نیز گزارش عملکرد شفافیت معاونت ها و سازمان های تابعه را  که در 20 محور احصا شده بود ارایه و مهم ترین شاخص های شفافیت را تشریح کرد . 
در حوزه تعاون  نیز نماینده اندیشکده شفافیت برای ایران گزارشی از نتایج پروژه سنجش شاخص شفافیت در تعاونی ها را ارائه کرد. 
در ادامه نشست معاونین وزیر و روسای سازمان های تابعه نقطه نظرات تکمیلی خود را در خصوص موضوع شفافیت بیان کردند .
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: