کارگران بیمه شده در مناطق سیل زده که بنگاه اقتصادی آن‌ها دچار مشکل شده بدون در نظر گرفتن سابقه ۶ ماهه حق بیمه تحت پوشش مقرری بیمه بیکاری قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کریم یاوری مشاور و بازرس ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور پیگیری دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر بررسی و رسیدگی به شرایط هموطنان آسیب دیده از سیل از شهر سیل زده وحدتیه در استان بوشهر بازید کرد.

کریم یاوری امروز در سفر به استان بوشهر ضمن بازدید و بررسی آخرین وضعیت مناطق سیل زده استان گفت: بر حسب دستور وزیر، از مناطق سیل زده شهرستان دشتستان بازدید و نیازهای اولیه و مورد نیاز مردم آسیب دیده با همکاری مسوولان و ستاد بحران استان به طرق مختلف به ویژه کمک های مردمی تامین خواهد شد.

وی افزود: مطابق با دستور وزیر تمام معاونان، سازمان‌ها، صندوق ها، بانک ها و شرکت های زیر مجموعه مکلف هستند در کنار کمک‌های نوع دوستانه به هموطنان در مناطق سیل زده نسبت به تامین نیاز های اولیه آن ها با اولویت اقدام‌ کنند.

یاوری ادامه داد: وظیفه انسانی و اسلامی هر فردی ایجاب می‌کند که در این ایام به ویژه شرایط سخت اقتصادی و کرونایی با تمام‌ توان به هموطنان آسیب دیده کمک کند.

بازرس ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: بارش شدید باران در نقاط مختلف استان بوشهر موجب سیل، آب‌گرفتگی و انسداد مسیر‌ها و محور‌های مواصلاتی در برخی نقاط ازجمله وحدتیه و سعدآباد در دشتستان و بروز مشکلات متعدد برای ساکنین این مناطق شد.

بخش‌های مسکونی آسیب هایی از جمله آب گرفتگی را داشتند و به تاسیسات برق، راه ها و مبلمان شهری خسارت هایی وارد شده است.

یاوری در پایان تاکید کرد: جامعه کار و تولید، کارگران، کارفرمایان، تعاونگران و دیگر فعالان این حوزه در این گونه حوادث باید با اشتیاق و انگیزه به یاری هموطنان آسیب دیده بشتابند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: