مدیرکل تعاون مازندران:

۹ هزار نفر برای مسکن کارگری در مازندران ثبت نام کردند

  • کد خبر: ۱۴۹۱۵
  • ۰۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: تاکنون ۹ هزار و ۱۸۳ نفر در استان برای مسکن کارگری ثبت نام کرده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، کامران اصغری اظهار داشت: خوشبختانه تاکنون دو برابر سهمیه استان که چهار هزار و ۲۲۴ نفر است در طرح مسکن کارگری ثبت نام داشتیم که به ۹ هزار و ۱۸۳ نفر رسیده است و هنوز هم ادامه دارد.

اصغری درباره ثبت نام مسکن کارگران شاغل، بازنشسته و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی استان، اظهار کرد: در تلاش هستیم تا با اجرای حداکثری این طرح به صورت شفاف بسیاری از کارگرانی که فاقد مسکن هستند را خانه دار کنیم و برای عملیاتی شدن و جا انداختن این طرح نیازمند همکاری بیشتری از طرف مسئولین استانی و شهرستانی هستیم.

وی مسکن را یکی از الزامات اولیه در جهت صیانت از جامعه کار و تلاش دانست و افزود: کارگر اگر دارای مسکن باشد و از این بابت دغدغه‌ای نداشته باشد با آرامش روحی و روانی بیشتری در کار و تولید ایفای نقش می‌کند و این مهم اثرات اجتماعی و اقتصادی زیادی بر خانواده‌ها دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران تصریح کرد: اراده خوبی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و هم از سوی وزارت راه و شهرسازی وجود دارد تا مقوله مسکن کارگری با جدیت مورد بررسی قرار گیرد و موانع در این زمینه برطرف شوند.

این مسئول ادامه داد: شناسایی واجدین شرایط در تفام نامه با وزارت راه و شهرسازی برای ساخت مسکن کارگران انجام شده است.

اصفری گفت: یک خط اعتباری برای خانه‌دار شدن کارگران ایجاد شده که می‌توانند با عضویت در تعاونی‌های مسکن از این خط اعتباری استفاده کنند و به ازای هر واحد میانگین ۱۰۰ میلیون تومان دریافت کنند.

وی بیان کرد: از این تعداد پس از پالایش، افراد دارای شرایط در سامانه بارگذاری و در فرایند پرداخت سهم آورده قرار می‌گیرند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: