وزرای کار ایران و روسیه تفاهمنامه همکاری امضا کردند

  • کد خبر: ۱۴۹۶۴
  • ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۵
برنامه اقدام مشترک همکاری بین وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی ایران و وزارت کار و حمایت اجتماعی فدراسیون روسیه امضا شد.

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی محمد شریعتمداری در نشست امضای برنامه اقدام مشترک همکاری بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران و وزارت کار و حمایت اجتماعی فدراسیون روسیه که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد بر تحکیم و تقویت روابط بین دو کشور تاکید کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: خوشبختانه همکاری‌های دو کشور ایران و روسیه در بخش‌های سیاسی و منطقه‌ای در سطح مناسبی است و باید تلاش کنیم همکاری‌های اقتصادی نیز توسعه یابد.

شریعتمداری با اشاره به برگزاری نشست‌های قبلی افزود: بسیار خوشبختم نشست بهمن ماه سال جاری به ثمر نشست و امروز شاهد امضای برنامه اقدام یادداشت تفاهم هستیم.

وی با اشاره به برنامه اقدام مشترک بین دو کشور گفت: زمینه‌های همکاری در حوزه‌های روابط کار، تأمین اجتماعی، توسعه اشتغال و اعزام نیروی کار فراهم شده است و اجرای مفاد آن، می‌تواند سهم مهمی در تقویت روابط بین دو کشور داشته باشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ضرورت همکاری در حوزه تأمین اجتماعی، افزود: شباهت‌های زیادی بین سیستم تأمین اجتماعی در ایران و روسیه وجود دارد و ما از امضای موافقت نامه تأمین اجتماعی بین دو کشور استقبال می‌کنیم.

در این نشست آنتون کوتیاکوف وزیر کار وحمایت اجتماعی فدراسیون روسیه نیز گفت: در سه ماهه اول، کار گروه‌هایی از سوی دو وزارتخانه، مفاد برنامه اقدام مشترک را کارشناسی و بررسی کردند.
وی حوزه‌های تأمین اجتماعی، روابط کار، اعزام نیروی کار، مستمری برای بازنشستگان و تبادل تجربیات بین دو کشور را از مهمترین حوزه‌های همکاری بین دو کشور در برنامه اقدام مشترک برشمرد.

وزیر کار و حمایت‌های اجتماعی فدراسیون روسیه به توسعه و تقویت و تحکیم روابط بین دو کشور در حوزه‌های مشترک همکاری تاکید و ابراز امیدواری کرد نشست‌های بعدی بین دو وزارتخانه به صورت حضوری انجام شود.

در پایان این نشست، برنامه اقدام مشترک یادداشت تفاهم همکاری به امضای محمد شریعتمداری، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ایران و آنتون کوتیاکوف، وزیر کار و حمایت‌های اجتماعی فدراسیون روسیه رسید.

قبل از امضای این سند، صورتجلسه کارگروه مشترک دو کشور توسط مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران و معاون همکاری‌های بین المللی وزارت کار و حمایت‌های اجتماعی فدراسیون روسیه به امضا رسید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: