وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نرخ بیکاری در خراسان رضوی از میانگین کشوری کمتر است ولی توقع ما از استان خراسان رضوی بالاتر است.

به گزارش خبرنگار مهر، صولت مرتضوی ظهر پنجشنبه در کارگروه اشتغال خراسان رضوی اظهار کرد: نرخ بیکاری در خراسان رضوی از میانگین کشوری کمتر است ولی توقع ما از استان خراسان رضوی بالاتر است و مهمترین مشکل نیز، خروج منابع مالی از استان است که اگر این مشکل حل شود، خراسان رضوی هیچ مشکل دیگری ندارد و البته این موضوع هم ریشه تاریخی دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با وجود تلاش‌هایی که برای ایجاد اشتغال در خراسان رضوی صورت گرفته است، آمار ارائه شده نشانگر آن است که میزان تحقق اشتغال در این استان کمتر از تعهد سالانه است.

وی ادامه داد: یکی از تکالیف موجود در قانون، تسهیلات تکلیفی است که با استجازه از رهبر معظم انقلاب باید شرایط استفاده مناسب از آن برای حل مشکلات کشور با تلاش همه جانبه به نتیجه برسد.

مرتضوی بیان کرد: بیش از سه هزار میلیارد تومان تسهیلات تکلیفی در مصوبات دولت، بانک مرکزی و بانک های عامل در مصوبات سفر ریاست جمهوری در نظر گرفته شده است که پیشرفت خوبی ندارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید از ظرفیت کارآفرینانی که نیاز به تسهیلات ندارند به خوبی استفاده شود به عنوان مثال بسیاری از آنها تمایل دارند در حوزه ساخت هتل اقدام کنند، که نیازمند مجوزهایی است و خود این موضوع امکان ایحاد اشتغال در استان را افزایش می دهد.

وی ادامه: با توجه به فروکش کردن بحران کرونا و افزایش ورود زائر به استان خراسان رضوی، می‌توان از این ظرفیت به خصوص در حوزه گردشگری سلامت بهره برد و امید است با پیگیری مسوولان استان، موضوع عقب ماندگی استان نسبت به تعهدش در زمینه ایجاد اشتغال جبران شود و برای تحقق این امر باید قرارگاه اشتغال در استانها ایجاد و پیگیری شود که فرمانده آن نیز استاندار همان استان است و بانک‌های عامل و ادارات نیز باید در این خصوص و بر اساس تکلیف قانونی انجام وظیفه کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: