رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، مجموع افراد تحت پوشش این نهاد را بیش از پنج میلیون نفر با میانگین سنی ۴۵ سال عنوان کرد و از ایجاد ۴۲۰ هزار شغل در سال ۱۴۰۱ برای این افراد و کسب رتبه اول اشتغال‌زایی در کشور خبر داد.

به نقل از روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) عصر امروز ضمن سفر به شهر مقدس قم، به منظور ارائه گزارشی از اقدامات و برنامه‌های آینده این نهاد، در جمع اعضای شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم حضور یافت.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در این جلسه ضمن تأکید بر اهمیت ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان کمیته امداد گفت: با توجه به شرایط جامعه از لحاظ گرانی و مسائلی از این دست، کمک‌های نقدی کمیته امداد نمی‌تواند زندگی نیازمندان را به گونه‌ای شایسته تأمین کند؛ اما ایجاد اشتغال برای آن‌ها می‌تواند تا حد زیادی این مسئله را جبران کند.

آیت الله حسینی بوشهری ادامه داد: نمونه‌هایی وجود دارد که افرادی که قبلاً تحت پوشش بوده‌اند، اکنون به خاطر حمایت‌های صورت گرفته در حوزه اشتغال زایی، صاحب کسب و کار شده‌اند و حتی افراد دیگری را نیز تحت پوشش خود در آورده‌اند.

وی تأکید کرد: اقدامات کمیته امداد نباید در حمایت‌های مالی محدود شود؛ بلکه سایر حمایت‌ها از جمله حمایت‌های فرهنگی و معنوی نیز لازم است.

در ادامه این جلسه، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) پس از اشاره‌ای کوتاه به ساختار، سابقه تاریخی و روند شکل گیری کمیته امداد به دستور امام خمینی (ره)، گزارشی از اقدامات این مجموعه تحت سرپرستی رهبر معظم انقلاب ارائه کرد.

وی توانمند سازی و ایجاد درآمد ثابت با تأکید بر رعایت کرامت انسانی مددجویان را وظیفه اصلی و هدف نهایی کمیته امداد، مطابق حکم رهبری عنوان کرد و تلاش در جهت خود اتکایی خانواده‌های نیازمند، فقر زدایی، تأمین هزینه‌های معیشتی، تأمین جهیزیه، کمک به ساخت و تعمیر مسکن، تلاش در جهت تأمین امنیت غذایی، سلامت و نیازهای درمانی، ارائه خدمات آموزشی و مشاوره‌ای و اشتغال زایی با تأکید بر ایجاد اشتغال خانگی برای بانوان سرپرست خانواده، را از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد امام خمینی(ره) معرفی کرد.

سید مرتضی بختیاری مجموع افراد تحت پوشش این کمیته را بیش از پنج میلیون نفر با میانگین سنی ۴۵ سال عنوان کرد و از ایجاد ۴۲۰ هزار شغل در سال ۱۴۰۱ برای این افراد و کسب رتبه اول اشتغال زایی در کشور خبر داد.

وی همچنین گزارشی تفصیلی از اقدامات کمیته امداد در عرصه‌های مختلف از جمله تولید، مبارزه با فقر و ارائه خدمات مختلف در حوزه‌های بهداشت، سلامت، آموزش، مشاوره، مسکن، اشتغال و امنیت غذایی، ارائه کرد.

در ادامه نیز اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تقدیر از اقدامات کمیته امداد امام خمینی ره در راستای تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی مبنی بر فقر زدایی از جامعه، مطالبی در محورهای مختلف از جمله لزوم تقویت اقدامات به منظور فقر زدایی کامل از جامعه، لزوم هم‌افزایی مؤسسات و مراکز خیریه مختلف در ارائه خدمات هدفمند به نیازمندان، توجه و سرمایه گذاری بر استعدادهای برتر در خانواده‌های کم برخوردار تا رسیدن به درجات بالای علمی و لزوم توجه بیشتر مراکز تصمیم گیرنده نظام به کمیته امداد، بیان کردند.