سایت فدراسیون جهانی فوتبال به بازگشت شاگردان حسین عبدی مقابل مدافع عنوان قهرمانی جام جهانی نوجوانان پرداخت.

تیم فوتبال نوجوانان کشورمان امروز (شنبه) در اولین گام خود در مسابقات جام جهانی زیر 17 سال اندونزی، به مصاف برزیل رفت و با نتیجه 3 بر 2 مقابل حریف خود پیروز شد.

سایت فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) درباره این پیروزی تاریخی شاگردان حسین عبدی، مطلبی با تیتر «کامبک استثنائی ایران در نیمه دوم، برزیل را مبهوت کرد» نوشت که در آن آمده است: ایران یکی از استثنائی‌ترین بازگشت‌ها را در تاریخ جام جهانی زیر 17 سال ثبت کرد. مدافع عنوان قهرمانی در نیمه اول بازی زیبایی به نمایش گذاشت و با دو گل از حریف خود پیش افتاد. در این نیمه به نظر می‌رسید برزیل به سمت پیروزی حرکت می‌کند.

گل رایان ویتور ترکیبی از خیال، مهارت و تکنیک عالی بود. در حالی که بازیکنان زیادی در محوطه جریمه در انتظار ارسال کرنر لوکا کامیلو بودند، این بازیکن توپ را برای رایان ارسال کرد و ضربه پای چپ این بازیکن، توپ را به تور دروازه ایران رساند. برزیل برتری خودش را دقایقی بعد و با شوت دیگری از رایان دوبرابر کرد. این توپ در ادامه به ابوالفضل زمانی برخورد کرد و وارد دروازه ایران شد.

ایران به هیچ وجه ناامید نشد و با قدرت و هدف تازه‌ای در نیمه دوم به زمین آمد. آنها هر زمانی که به یک‌سوم دفاعی برزیل می‌رسیدند، یک تهدید بودند و در دقیقه 51، روی حرکت و شوت یعقوب براجعه به گل رسیدند. آنها در دقیقه 69 با گل بازیکن تازه‌وارد یعنی کسری طاهری که توپ را از بین پاهای فیلیپه گابریل عبور داد، بازی را به تساوی کشاندند. ضربه تمام‌کننده اسماعیل قلی‌زاده پس از یک حرکت ترکیبی سریع، بازگشت استثنائی ایران را رقم زد.

برزیل فشار را برای زدن گل تساوی بیشتر کرد که به نتیجه نرسید. سوت پایان بازی هم جشن و سرور را به جمع بازیکنان و کادر فنی ایران آورد».

تیم نوجوانان ایران در روزهای 23 و 26 آبان به ترتیب مقابل تیم‌های زیر 17 سال انگلیس و نیوکالدونیا صف‌آرایی می‌کند.